Tőzsde-kvíz játékszabály
A Tőzsde-kvíz 2013. szeptember 30-tól lesz elérhető.
A játékban a pénzügyi / tőzsdei ismeretekkel kapcsolatos kérdéseket kell megválaszolniuk a játékosoknak. Egy játék során összesen 15 kérdésre kell választ adni, három témakörben.
A kérdések játékonként változnak, egy kérdés-adatbankból véletlenszerűen dobja fel őket a program.
A játékosok a klasszikus videojátékokhoz hasonlóan „életekkel” rendelkeznek. A játék kezdetekor két életünk van. Ha egy kérdésre rosszul válaszolunk, vagy elfogy a kérdés megválaszolására szánt idő, elvész egy életünk. Egy szint hibátlan teljesítésekor plusz egy életet kapunk. Kérdésenként 30 másodperc áll rendelkezésre.
A játék nem állítható meg, szünetet a játékosok az egyes szintek befejezésekor kaphatnak. Ha az összes életünket elveszítjük, vagy az összes kérdést megválaszoltuk a játék véget ér, az eredményünket kiírja a program, ezt megoszthatjuk barátainkkal Facebookon. Ha sikerült korábbi rekordunkat megdönteni, akkor az új eredményt a játék eltárolja.
Témakörök: vállalatok, érdekességek, tőzsde.
A nyereményjáték két csoportban zajlik, a két csoport nyereményei:
14 – 19 éves korosztály: a legügyesebb és leggyorsabb játékos csaphatja a hóna alá a kvíz fődíját, egy Lenovo IdeaTab A1000–os táblagépet!!
20+ éves korosztály: Taleb: A fekete hattyú című könyve
A verseny további nyereményeiről részletek a „Nyeremények” menüpont alatt.
A játék 2013. 09. 30-én indul, az eredményhirdetésre várhatólag 2013. 10. 28-án kerül sor. A szervező (a KEBA) fenntartja a jogot, hogy a győztesek személyazonosságáról meggyőződjön, valamint fenntartja a jogot arra is, hogy etikátlan versenyzői magatartás esetén az adott játékost kizárja a sorsolásról.
Update: A sorsoláson részt vevő személyek eredményeit ellenőrizzük. Informatikai jellegű problémák esetén az adott eredményeket a log file-ban található adatok alapján módosíthatjuk abban az esetben, ha valaki emiatt kerülne előnybe a többiekkel szemben.
A kvízsor összeállításában segítséget nyújtott a KEBA régi versenyzője, Koós Jonathán (2010-es bajnok) és Demény Richárd (2013-as bajnok) is, akinek ezúton is köszönetet mondunk, emellett partnerünk, a Pénziránytű Alapítvány kérdéssorait is felhasználtuk.